سامسونگ Exynos 8890 را برای Galaxy S7 به تولید انبوه می رساند

سامسونگ Exynos 8890 را برای Galaxy S7 به تولید انبوه می رساند

- درSamsung, اخبار تکنولوژی, موبایل
194
۰

طبق گزارشات منتشر شده از کره چنوبی، سامسونگ قرار است در آذر ماه تولید انبوه چیپست اگزینوس 8890 را برای گلکسی اس 7 آغاز کند.

اگزینوس 8890 که آن را با نام M1 یا اسم رمز Mongoose نیز می شناسیم، قرار است اولین پردازنده سامسونگ با هسته های طراحی شده اختصاصی خود سامسونگ باشد. به عبارت دیگر سامسونگ دیگر قرار نیست در پردازنده 8890 خود همانند گذشته از طراحی ARM استفاده کند. موضوع استفاده از هسته های با طراحی اختصاصی از 2 لحاظ قابل اهمیت است: اول اینکه در حال حاضر فقط Intel ،Apple ،Qualcomm ،AMD و ARM طراحی های اختصاصی خود را دارند و این موضوع می تواند سامسونگ را به جمع این شرکت های اضافه کند و حتی در آینده طرح های اختصاصی خود را در محصولات شرکای دیگر به کار گیرد و دوم اینکه سامسونگ همیشه قصد داشته در ساخت گوشی های هوشمند وابستگی خود را به شرکت های دیگر کم کند و این نکته می تواند راه را برای دستیابی سامسونگ به این هدف هموار کند. در نتیجه هزینه ساخت گوشی ها را کمتر و پردازنده ها را بهینه تر سارد.

البته در خبرها آمده بود که گوشی گلکسی اس 7 احتمالا به 2 پردازنده مجهز خواهد شد. یکی اسنپدراگون 820 و دیگری همین اگزینوس 8890

در مورد قدرت اگزینوس 8890 هم باید بگوییم که در گذشته شاهد لو رفتن نمرات بالای بنچمارک این پردازنده بوده ایم که در زیر می توانید آن را با نمرات بنچمارک اگزینوس 7420 و Apple A9 در تک هسته ای و چند هسته ای مقایسه کنید:

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ در حال توسعه گیم‎پد بلوتوثی برای Gear VR است

همین چند روز پیش بود که سامسونگ بالاخره