بررسی‌های جدید خبر از محبوبیت ویندوز 10 می‌دهد

بررسی‌های جدید خبر از محبوبیت ویندوز 10 می‌دهد

به تازگی شرکت تحقیقاتی بازار آمریکا نتایج یک نظرسنجی را درباره ویندوز 10 منتشر کرده است. سال گذشته شاهد تلاش‌های مایکروسافت برای بالا بردن درصد استفاده از سیستم عامل جدید این شرکت بودیم و بر اساس گزارشی که تازه منتشر شده است، شرکت نام برده بسیار خوب عمل کرده است. در ادامه با تکفارس همراه باشید.

بر اساس گزارشات این نظرسنجی در حال حاضر تقریبا 30 درصد از کل کاربران پی‌سی یا رایانه‌های شخصی از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می‌کنند و در مقایسه با آن 27 درصد از ویندوز 8 و تقریبا 28 درصد نیز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند. اما با توجه به اینکه انتشار بین‌المللی ویندوز 10 در ماه جولای 2015 بوده است این آمار فوق العاده است.

شایان ذکر است که این بررسی از میان 1000 نفر از دارندگان کاکپیوترهای شخصی انجام گرفته است و در ماه سپتامبر گذشته نیز انجام شده است. با توجه به اینکه آمار اصلی استفاده کنندگان از سیستم عامل ویندوز 10 در اوایل عرضه هم منتشر شده است انتظار می‌رود که این رقم رشد قابل توجهی را در ماه‌های آینده نیز داشته باشد.

این ارقام به اندازه کافی قابل توجه است و برای مایکروسافت هم خبر بسیار خوشایندی است و رضایت کاربرانی که از این سیستم عامل استفاده کرده‌اند را به طور کامل جلب کرده‌اند. در نتایج این نظرسنجی حدود 60 درصد از کسانی که این نظرسنجی را انجام داده‌اند و تجربه استفاده از ویندوز 10 را داشته‌اند گزینه‌های “عالی” و “بسیار عالی” را نیز انتخاب کرده‌اند.

مایکروسافت تمرکز اصلی خود را روی سیستم عامل ویندوز 10 گذاشته است و کاربران را به خریداری نسخه اصلی تشویق می‌کند، بر اساس خبرهای منتشر شده گذشته این سیستم عامل تاکنون روی 200 میلیون دستگاه نصب شده است. اما در کل تنها 10 درصد از سهام بازار رایانه‌های دستکتاپ را در 2015 نیز داشته است. نظر شما درباره این خبر چیست؟

 

1+

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نسخه جهانی اسکایپ به‌زودی برای ویندوز 10 منتشر می‌شود

سال گذشته مایکروسافت نسخه تاچ اپلیکیشن اسکایپ را