گوگل به اطلاعات سلامت بیش از 1.6 میلیون بیمار انگلیسی دسترسی دارد

گوگل به اطلاعات سلامت بیش از 1.6 میلیون بیمار انگلیسی دسترسی دارد

گوگل حالا نسبت به قبل، اطلاعات یبشتری از شهروندان بریتانیایی در دست دارد.

تفاهم نامه اشترک گذاری اطلاعات بین گوگل و سازمان سرویس سلامت انگلستان که تا قبل از این کسی از آن خبر نداشت، جمعه در وب سایت New Scientist فاش شد. بر طبق این توافق نامه، بخش اعظمی از اطلاعات 1.6 میلیون بیمار در بیمارستان های لندن به عنوان بخشی از یک برنامه ی تحقیقاتی به شرکت هوش مصنوعی تحت تملک گوگل، یعنی DeepMind واگذار شده است.
این برنامه روی طراحی یک ابراز تحلیلی برای کلیه، متمرکز است. سه بیمارستان لندن اطلاعات مورد نیاز DeepMind را تامین می کنند.
درست است که از این اطلاعات نمی توان برای شناسایی هویت بیماران استفاده نمود، اما سوال هایی را درباره ی حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیماران، مطرح می سازد. همه ی این تفاهم نامه توسط Royal Free NHS Trust اجرا می شود، که این کار به احتمال زیاد بحث های زیادی را بر سر استفاده ی صحیح تکنولوژی از اطلاعات بیماران برای پیش گیری و مراقبت های بیماری ها، ایجاد می کند.
 NHS مدعی است که اطلاعات کاملا محرمانه انتقال یافته اند.
یکی از سخنگو های Royal Free NHS Trust گفته است که: “هیچ کدام از اطلاعاتی که مشخصات بیماران را فاش کند، به DeepMind منتقل نشده است. این اطلاعات همگی رمزنگاری شده اند و فقط Royal Free NHS Trust کلید گشایش این رمز ها را دارد.”
او گفته است که همه ی بیماران NHS می توانند از پزشکان خود بخواهند که اطلاعات آن ها را در این پروژه به اشتراک نگذارند.
گوگل در ماه فوریه، وجود رابطه بین DeepMind و NHS را تائید کرد. در آن زمانی که اعلام شد این کمپانی هوش مصنوعی، در حال توسعه ی برنامه ای است که به بیماران کلیوی کمک می کند تا وضعیت خود را بهتر کنترل کنند.
شرکت DeepMind در حال ساخت برنامه ای به نام Streams است، که این برنامه آزمایشات خون بیمار را مورد بررسی قرار می دهد تا او را در صورت وقوع آسیب حاد کلیه، با خبر سازد.

Deepnind فقط از اطلاعات کلیوی بیماران در ساخت برنامه، استفاده می کند، اما بخاطر ساختاری که فرم ها داشته اند، همه ی اطلاعات سلامتی بیماران را از بیمارستان ها دریافت نموده است.

این اطلاعات به صورت قانونی می تواند با DeepMind به اشتراک گذاشته شوند، و قوانین حکومتی اجازه می دهند که 1500 شرکت شخص ثالت دیگر نیز به اطلاعات NHS دسترسی داشته باشند.

DeepMind از اشتراک این اطلاعات با دیگر قسمت های گوگل، منع شده است و وقتی که این تفاهم نامه در سال 2017 به پایان برسد، همه ی اطلاعات را باید پاک بکند.

منبع: Cnet

انتهای پیام/.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اپل تولید روتر های وای فای را متوقف کرده است

به نظر می رسد که روتر های وای