به روز رسانی سالانه ویندوز در نسخه های بعدی به صورت پیشفرض وجود دارد

به روز رسانی سالانه ویندوز در نسخه های بعدی به صورت پیشفرض وجود دارد

به روز رسانی اخیر ویندوز 10 از این پس در نسخه مخصوص شرکت ها به صورت پیش فرض موجود خواهد بود. در ادامه ی خبر با تکفارس همراه باشید.

به روز رسانی اخیر ویندوز 10 بزرگترین دلیل کاربران برای مهاجرت از نسخه های قبلی همچون 8 و 7 به این ویندوز نو پا است. چرخه ی به روز رسانی های ویندوز 10 با ورود به روز رسانی 1607(اشاره به تاریخ میلادی شروع این به روز رسانی)مسئولیتی همچون یک نسخه گسترش دهنده از این ویندوز را بر عهده دارد.

یکی از تحلیل گران حوزه تکنولوژی در این باره گفته:

به روز رسانی سالانه که با نام 1607 شناخته می شود برای نسخه های مخصوص شرکت ها کاملاً مناسب خواهد بود چرا که همانند بسته های خدماتی(سرویس پک) در نسخه های قبلی عمل میکند.

مایکروسافت ممکن است استفاده از بسته های خدماتی یا سرویس پک ها(برچسبی به منظور ارائه به روز رسانی های بزرگ برای رفع باگ های نسخه های قبلی) را کنار گذاشته باشد اما این نام در میان افراد حرفه ای متخصص این حوزه همچنان زنده است. سرویس پک ها همانند نقاط عطفی در دوران حیات یک ویندوز شناخته می شوند و اولین نسخه از آنها همیشه به عنوان مهم ترین نیز شناخته می شود چرا که نسخه ی پایدارتری از ویندوز با رفع شدن بزرگترین اشکالات و باگ های آن ارائه می دهد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به جای مهاجرت آنی به ویندوز جدید تر حداقل تا زمان ارائه سرویس پک اول که معمولاً با نام Service Pack1 شناخته می شود صبر کنند تا نسخه ی پایدار تر و کم خطر تری از ویندوز را تجربه کنند. نسخه های ابتدایی ویندوز همواره برای خیلی از افراد با ریسک بالایی همراه بوده است.

شرکت ها به روز رسانی 1067 را همانند سرویس پک 1 ویندوز 10 می پندارند چرا که زمان مشابهی با ارائه ی سرویس پک های قبلی دارد. سرویس پک های قبلی نیز همانند این نسخه دقیقاً یک سال پس از نسخه ی ابتدایی عرضه می شدند.

شرکت ها نسخه ی 1511(اشاره به به روز رسانی ماه نوامبر) را همانند یک نسخه ی آزمایشی می دیدند در حالی که به روز رسانی 1067 همان چیزی است که آن ها انتظارش را می کشیدند.

مایکروسافت پس از دهه ها تجربه قصد سرعت بخشیدن به پیشرفت و عرضه ی ویندوز 10 را کرد آن هم با تعهد به روز رسانی های مرتب برای ویندوزی که طبق گفته ی شرکت آخرین نسخه ی ویندوز خواهد بود به جای اینکه 3 یا 4 سال برای ارائه ی ویژگی های جدید صبر کنند. اما آن شتاب نیازمند قوانین و ساختار های جدیدی بود از جمله حمایت و پیشتیبانی مخصوص. برای خیلی از کاربران رایانه های شخصی وعده ی پشتیبانی 10 ساله تنها به 12-18 ماه پیشتیبانی ختم می شد.

مایکروسافت نسخه 1067 را برای مصرف کننده ها و افراد معمولی عرضه کرده است اما برای مشتریان شرکتی خود تا اطلاع بعدی مناسب نخواهد بود. این اطلاع بعدی احتمالاً چند ماه یا شاید تا اواخر سال 2016 به طول بیانجامد.(به روز رسانی و طراحی قبلی مایکروسافت برای مشتریان شرکتی خود زمانی بود که این شرکت در اواسط آپریل, 5 ماه پس از تایید نسخه برای مصرف کنندگان برای مشتریان شرکتی نیز همان کد را تایید کرد.)

مایکروسافت در نظر دارد تا دو به روز رسانی جدید در سال 2017 عرضه کند در حالی که به روز رسانی 1607 تنها به روز رسانی سال 2016 خواهد بود. با برنامه ی دو مرحله ایِ به روز رسانی در سال 2017 به نظر دومین به روز رسانی, پایانی بر نسخه ی 1607 مخصوص شرکت ها خواهد بود. با توجه به در نظر گرفتن زمان دو به روز رسانی سال 2017 به نظر نسخه 1607 در سال 2017 هم پشتیبانی خواهد شد و حتی شاید اوایل سال 2018 را نیز به چشم ببیند.(به روز رسانی های سال 2017 در بهار و پاییز انجام خواهند گرفت و بدین ترتیب 1607 حداقل تا اواخر زمستان 2017 یا اوایل بهار 2018 پشتیبانی خواهد شد.)

اما 1607 تنها نسخه ای نخواهد بود که شرکت ها و کمپانی ها گسترش خواهند داد چرا که چرخه ی عمر یک نسخه ی مخصوص همانند 1607 کمتر از حد معمول ست.

براساس صحبت ها با شرکت های بزرگ حوزه ی فناوری اطلاعات این شرکت ها میگویند که به طور میانگین 18 ماه طول می کشد تا از یک نسخه ویندوز به نسخه ی بعدی مهاجرت کرد. بدین ترتیب حتی اگر شرکت ها اقدام به به روز رسانی نسخه 1067 در آپریل سال بعد را نیز داشته باشند حداقل تا اواخر سال 2018 طول میکشد تا این به روز رسانی پایان یابد در حالی که در آن زمان پشتیبانی از 1607 به پایان خود رسیده است.

آخرین به روز رسانی بزرگ یا سرویس پک سرویس پک 1 ویندوز 7 بود که هنوز هم پشتیبانی میشود. ویندوز ویستا که توجه کمی به خود جلب کرد فقط 2 به روز رسانی دریافت کرد.

منبع:Itworld.com

 

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته