گزارش ها حاکی از کاهش 25 درصدی فروش آیفون 7 به نسبت سال پیش است

گزارش ها حاکی از کاهش 25 درصدی فروش آیفون 7 به نسبت سال پیش است

یک بار دیگر شرکت تحقیقاتی GFK سهامداران شرکت اپل را حسابی ترساند. با نگاهی به کانال های فروش، این شرکت تحقیقاتی نتیجه می گیرد که آمار فروش گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس شرکت اپل آنگونه که خود شرکت اپل انتظار داشتند بالا نبوده است. در حقیقت تحلیل های یک شرکت تحقیقاتی آلمانی نشان می دهد که فروش گوشی های آیفون 7 نسبت به نسل پیشین خود 25 درصد کاهش یافته است.

این اولین باری نیست که شرکت تحقیقاتی GFK با یک گزارش عملکرد شرکت اپل را زیر سوال می برد. سال گذشته این شرکت با بررسی میزان فروش گوشی های آیفون 6s و آیفون 6s پلاس ادعا کرد که فروش این گوشی ها به خوبی که تیم کوک مدیر عامل اپل گفته است بالا و خوب نبوده اند.

همچنین یکی دیگر از عواملی که در کاهش سهم اپل در امروز نقش داشت، گزارشی از سایت Digitimes بود. در گزارشی که صبح جمعه منتشر شد، ادعا شده بود که اپل 20 درصد از سفارشات خود را برای چیپ های گوشی های آیفون 7 و 7 پلاس کاهش داده است. گزارش شده است که اپل سفارش 50 میلیون چیپ را برای تولید آیفون هایش در سه ماهه ی سوم سال کرده بود که این رقم برای سه ماهه ی چهارم سال به 45 میلیون سفارش کاهش یافت. این رقم برای سه ماهه ی اول سال 2017 حتی به 35 تا 37 میلیون سفارش نیز کاهش یافته است.

اپل پیشبینی کرده بود که برای کل سال 2016 چیزی حدود 100 میلیون آیفون به فروش برساند. اما اکنون با گزارش های تامین کننده های اپل به نظر می رسد که این رقم به 80 تا 85 میلیون آیفون در کل سال 2016 کاهش یافته است.

سهام اپل در روز جمعه با 1.7 درصد کاهش همراه بوده است و در پایان هفته ی گذشته هر سهم شرکت اپل قیمتی معادل با 112.71 دلار داشته بوده است.

منبع : phoneArena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیاتک دو تراشه‌ جدید هیلیو پی ۲۳ و پی ۳۰ را با پشتیبانی از VoLTE دوگانه معرفی کرد

شرکت مدیاتک از دو پردازنده‌ی هشت هسته‌ ای