85 درصد از گوشی های نوت 7 معیوب در کشور کره جنوبی تعویض شد، اما آیا اصلا فرقی هم می کند؟

85 درصد از گوشی های نوت 7 معیوب در کشور کره جنوبی تعویض شد، اما آیا اصلا فرقی هم می کند؟

آژانس های خبری تکنولوژی و استاندارد در کشور کره ی جنوبی اخیرا اعلام کردند که 85 درصد از گوشی های معیوب سامسونگ گلکسی نوت 7 با یک مدل جدید تعویض شده اند. با احتساب اینکه سامسونگ در کشور کره ی جنوبی تاکنون 456000 عدد گوشی نوت 7 فروخته است، نشان می دهد که 398000 از این گوشی ها تاکنون یا با یک مدل جدید تعویض شده اند و یا به کلی در ازای پول پس داده شده اند.

در حقیقت، سامسونگ تایید کرده است که 352000 عدد از این گوشی ها با یک مدل جدید و امن تعویض شده اند، در حالی که 21000 از این گوشی ها کنسل و پول آن به مشتری برگردانده شده است. اگرچه هنوز 70000 از گوشی های معیوب گلکسی نوت 7 در دست مشتریان است، شانس بسیار کمی برای تعویض این گوشی ها با مدل جدید وجود دارد.

در طول این هفته حداقل دو عدد از گوشی های تعویض شده و امن نوت 7 در کره ی جنوبی منفجر شده اند، اما گزارش های مشابهی از سایر کشور ها نیز مخابره می شود. اگرچه سامسونگ اعلام کرده بود که تا پایان تحقیقات نمی تواند بیانیه ای در این باره منتشر کند، کاملا مشخص است که این گوشی های تعویض شده و جدید به هیچ عنوان از نسخه های اصلی که تا قبل از 15 سپتامبر به فروش می رسید امن تر نیستند.

سامسونگ اعلام کرد که تولید گوشی های نوت 7 را موقتا متوقف کرده است و همچنین برخی از اپراتورها در ایالات متحده تصمیم گرفته اند که دیگر این گوشی های نا امن را تعویض و یا به فروش نرسانند. کسانی که گوشی های نوت 7 را در دست دارند اکنون می توانند که این گوشی را با یک گوشی دیگر ساخت سامسونگ و یا گوشی هایی از سایر برندها تعویض کنند.

اما بسیاری تصمیم گرفته اند که پول خود را پس گرفته و در آینده تصمیم بگیرند که می خواهند چه گوشی را خریداری کنند. ناگهان، گوشی های پیکسل جدید ساخت شرکت گوگل به نظر جایگزین های مناسبی برای نوت های 7 آتش گیر هستند. گوشی ال جی V20 هم می تواند برای کسانی که می خواهند گوشی کمی غیر معمول خریداری کنند گزینه ی مناسبی باشد.

منبع : phoneArena

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

مدیاتک دو تراشه‌ جدید هیلیو پی ۲۳ و پی ۳۰ را با پشتیبانی از VoLTE دوگانه معرفی کرد

شرکت مدیاتک از دو پردازنده‌ی هشت هسته‌ ای