پردازنده‌های جدید Mediatek در تاریخ 29 آگوست معرفی می‌شوند

پردازنده‌های جدید Mediatek در تاریخ 29 آگوست معرفی می‌شوند

- دراخبار تکنولوژی
4
۰

دو تراشه ی جدید در اواخر ماه جاری توسط کمپانی «مدیا تک» معرفی خواهند شد؛ گزارشی که رسانه های چینی ادعا می کنند. همان گونه که تیتر خبر نیز می گوید این دو تراشه در تاریخ 29 آگوست یعنی روز های پایانی این ماه معرفی خواهند شد. اسماً این دو تراشه Helio P23 و P30 خواهند بود. اگر چه بهتر است به جای دانستن نام آن ها بدانیم بر روی گوشی ها چه عمل کردی از خود نشان خواهند داد.

تراشه ی ضعیف تر یعنی Helio P23 به وسیله تکنولوژی 16 نانو متری ساخته و پرداخته شده و از هشت هسته بهره خواهد برد. این تراشه ها همچنین از صفحه نمایش کواد اچ دی حمایت خواهند کرد همان گونه که از ست آپ های دو دوربینه بهره خواهند برد که تمام این ها باعث می شود این تراشه برای گوشی های میان رده بی نقص و پرفکت به نظر برسد.

از طرفی دیگر مدل Helio P30 از تکنولوژی 12 نانو متری برای پردازش استفاده می کند که شامل چهار هسته ی Arm Cortex A72 با سرعت پردازش 1.5 گیگا هرتز می شود، چهار هسته ی دیگر از هشت هسته ای که این تراشه استفاده خواهد کرد Cortex A53 و با همان سرعت پردازش 1.5 گیگا هرتزی خواهند بود. این تراشه ی Helio P30 قابلیت اتصال هوشمند خواهد داشت به این صورت که از تکنولوژی Cat. 10 بهره خواهد برد و با استفاده از این تکنولوژی سرعت دانلود تا 600 مگابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت.

طبق گفته ی منابع چینی به نظر می رسد اولین کمپانی هایی که از این تراشه های مدیا تک استفاده خواهند کرد کمپانی های چینی ای مثل Oppo، Vivo، Meizu و Xiaomi هستند. شروع کار آن ها نیز مصادف با عرضه ی رسمی شان در سه ماهه ی چهارم این سال خواهد بود.

در منابع خبری مشابه همچنین حدس زده می شود که مدیا تک در نظر دارد قیمت Heilo P23 را به اندازه ی Snappdragon 450 کاهش دهد تا بازار را در دست بگیرد. هر چند که این اخبار نامطمئن هستند و هنوز تائید نشده اند.

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تصویری از تراشه ای شبیه به تراشه ی iPhone 7s Plus منتشر شده است

معرفی مدل های جدید آی فون به همین