BMW پد شارژر بی سیم ارائه می‌دهد

BMW پد شارژر بی سیم ارائه می‌دهد

- درBMW, محصولات آینده
5
۰

شرکت اتومبیل سازی BMW قرار است به زودی شارژ بی‌سیم را روی یکی از خودروهایش تعبیه کند، اما این بار به جای گوشی این خودرو است که شارژ خواهد شد.

برای یک ۵۳۰e هایبرید این یک شارژر نسبتاً بزرگ است. پد BMW به ولتاژ ۲۲۰ ولتی وصل شده و شما با کمک حسگرها، خودرو را در جای مناسب به روی پد قرار می‌دهید.

همانطور که BMW اعلام کرده است، باتری ۹٫۴ کیلووات ساعتی ۵۳۰e با نیروی  ۳٫۲ کیلووات در ۳٫۵ ساعت پر می‌­شود. این تقریباً همان مقداری است که شارژ با سیم طول می­‌کشد.

یکی از سخن­گوهای این شرکت در ایمیلی به The Verge گفته است “تکنولوژی نشان داده شده در ویدئو هنوز در حال تست و ارزیابی در آمریکا و کانادا است و به تایید UL هم نیاز دارد.”

این تکنولوژی قرار است سال آینده در کشورهای دیگر رونمایی شود، اما فعلاً فقط برای سدان ۵۳۰e iPerformance plug-in hybrid قابل استفاده است. اسامی دیگری مانند ۳۳۰e، ۷۴۰e، X5 و دو خودروی الکتریکی i3 و i8 در آینده از این سیستم بهره­‌مند خواهند شد.

با اینکه تا مرحله در دسترس قرار گرفتن زمان زیادی نیاز است و قیمت دستگاه هنوز مشخص نیست، BMW یکی از اولین شرکت­‌هایی خواهد بود که شارژ بی­‌سیم اتومبیل را ارائه می‌­دهد.

فناوری شارژ بی­‌سیم روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می­گیرد. حال با ورود این تکنولوژی به بازار خودرو احتمال می‌رود طرفداران آن را نیز به خود جذب کند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

گوگل دوربین Clips را معرفی کرد

گوگل دومین مراسم Made by Google را با