مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

با جاری شدن سیلی از دیدگاه های منفی پیرامون کنسول نسل بعدی مایکروسافت، Xbox One، بر اثر سیاست های ظاهرا نادرست مایکروسافت و پیروز شدن کنسول رقیب نسبت به آن، مایکروسافت برای تغییر شرایط به فکر فرو رفت. سیاست های سخت گیرانه و بعضا منفی مایکروسافت نسبت به پشتیبانی اجباری از DRM، وجود قفل منطقه ای، نیاز به چک آنلاین یک بار در هر 24 ساعت و عدم پشتیبانی ار بازی های دست دوم، در کنار نقاط ضعفی همچون سخت افزار ملایم تر نسبت به PS4، باندل بودن کینکت به همراه آن و در نتیجه قیمت 499 دلاری کنسول نگون بخت Xbox One اکثریت گیمرها . حتی فن های مایکروسافت را به سمت PS4 سوق داد. تا آنجایی که 79 درصد گیمرها در نظرسنجی روزنامه Sun انگلیس، کنسول PS4 را ترجیح دادند. ولی گویی ورق در حال بازگشت است.

مایکروسافت طی اقدامی مشتری مدارانه با به روز رسانی صفحه Q&A اعلام کرد که کنسول Xbox One نیازی به چک آنلاین یک بار در هر 24 ساعت نخواهد داشت و گیمرها می توانند بدون هیچ محدودیت دیسک های خود را به اشتراک بگذارند. این اقدام می تواند جواب مثبتی به انتقاد های وارد شده به این کنسول در E3 که در طی طعنه های سونی نسبت به مایکروسافت به وجود آمد و با اعلام برتری های اولیه PS4، اکثریت گیمرها را به سوی خود جذب کرد.

مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

مایکروسافت اعلام کرد، یک بار اتصال به اینترنت در هنگام نصب بازی لازم است ولی پس از نصب می توانید به صورت آفلاین و تمام وقت به بازی پرداخته و کنسول خود را به هرجا ببرید. به علاوه به اشتراک گذاری همانطور که اکنون در کنسول Xbox 360 انجام می شود، در نسل بعد نیز برای Xbox One وجود خواهد داشت و کاربران قادر خواهند بود کپی های فیزیکی بازی ها را با یکدیگر و بدون پرداخت هر گونه هزینه اضافی به اشتراک بگذارند. این شرکت هم چنین محدودیت های منطقه ای را برداشت. بازی های دانلود شده از Xbox Live نیز می توانند به صورت افلاین انجام شوند.

مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

مایکروسافت هم چنین هشدار داد که بعضی از تغییرات ایجاد شده می تواند بر سناریو پیشین Xbox One تاثیر بگذارد.  برای مثال عناوین دانلود شده نمی توانند به اشتراک گذاشته شده و یا دوباره فروخته شوند. هم چنین هنوز مشخص نیست بازی هایی که بر روی هارد دیسک نصب هستند به دیسک آن بازی برای اجرا احتیاج خواهند داشت یا خیر.

مایکروسافت محدودیت های Xbox One را حذف کرد

مایکروسافت هم چنین اعلام کرد که نظرات کاربران را بلند و واضح شنیده است. بازی ها در روز انتشارشان به صورت دیجیتال برای دانلود و نسخه های فیزیکی مهیا خواهند بود و گیمرها خود باید نوع تجربه شان را رقم بزنند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سومین قاتل گیگابایت با چیپست X79

مادربرد G1.Assassin 3 که در زمره حرفه ای